sobota, 21 kwietnia 2007

Początki... Lokalizacja.

Nad lokalizacją w tej okolicy zastanawialiśmy się już od dawna. Wygodny dojazd do Krakowa i do Częstochowy były niewątpliwym atutem (stamtąd pochodzą nasze rodziny). Podobała nam się lesista okolica Wolicy i stawy w Raszynie. Ideałem byłaby choćby mała górka, ale Mazowsze jest płaskie jak szyba okienna (kto nie wierzy - zapraszamy na wieżę tatarską w Twierdzy Modlin: z odległości ponad 50km można podziwiać panoramę Warszawy i okolic).


Dojazd spod Warszawy bez względu na kierunek, z którego się zmierza, zawsze jest problemem. Wyprowadzając się pod miasto trzeba się niestety liczyć z bolesnymi korkami. Może trochę naiwnie, ale wydaje nam się, że w najbliższych latach uciążliwość tychże korków może się trochę zmniejszyć, ze względów na planowane połączenie trasy krakowskiej i katowickiej tzw. węzłem Konotopa (al. Jerozolimskie). Aleja Krakowska stanie się wówczas nie główną arterią komunikacyjną stolicy od strony południowej, ale drogą lokalną. Byłoby pięknie, prawda? Dodatkowo wzdłóż torów kolei podmiejskiej prowadzącej do Piaseczna planowana jest droga łącząca południową obwodnicę Warszawy (S2) z miastem.


Nie bez znaczenia była dla nas także bliskość centrum handlowego Janki. Sieć sklepów, kino, kilka prostych restauracji to niewątpliwy atut. No i bezpłatny autobus :) Aby jednak dojechać w okolice naszego domu, należy skorzystać z linii 706, odjeżdżającej z "węzła" na Okęciu. Łatwo tam dotrzeć: dwa tramwaje (7 i 15) oraz kilka autobusów (106, 301, 182, 124 i 177) sprawnie komunikują ten punkt z resztą miasta. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę ZTM (a jeśli ten tekst zabrzmiał jak reklama - to przepraszam :)


Odwiedziliśmy również - nie po raz pierwszy zresztą - Urząd Gminy w Raszynie. Jest to dla nas za każdym razem zaskakujące doświadczenie, ponieważ Pani Urzędniczki są uprzejme, miłe i pomocne. Słowo daję - warto zamieszkać w takiej gminie :)
Wyciągnęliśmy projekt planu zagospodarowania, który zresztą dostępny jest na stronie BIP gminy (tutaj) i dowiedzieliśmy się co nieco o okolicy i sąsiadach.


Natomiast samo umiejscowienie osiedla na mapie - w Google Maps oczywiście :) - można zobaczyć tutaj.

Brak komentarzy: